NEW Callaway Elyte Driver / 10.5 Degrees / Stiff Flex
This is a Brand New Callaway Elyte Driver. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELDR305615 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte |
| Original Manufacturers RRP: | £569.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 Denali Blue 50g 6.0 |
| Measured Length: | 45.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| Details: | Denali Blue 50g 6.0 |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









NEW Callaway Elyte Driver / 10.5 Degrees / Stiff Flex
NEW Callaway Elyte Driver / 10.5 Degrees / Stiff Flex
This is a Brand New Callaway Elyte Driver. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELDR305615 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte |
| Original Manufacturers RRP: | £569.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 Denali Blue 50g 6.0 |
| Measured Length: | 45.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| Details: | Denali Blue 50g 6.0 |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New Callaway Elyte Driver. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELDR305615 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte |
| Original Manufacturers RRP: | £569.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 Denali Blue 50g 6.0 |
| Measured Length: | 45.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| Details: | Denali Blue 50g 6.0 |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |























