NEW Callaway Elyte Triple Diamond Driver / 10.5 Degrees / Regular Flex
This is a Brand New Callaway Elyte Triple Diamond Driver. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELDR033024 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte Triple Diamond |
| Original Manufacturers RRP: | £599.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Blue 60g 5.5 |
| Measured Length: | 45.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | True Temper Icon Standard |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









NEW Callaway Elyte Triple Diamond Driver / 10.5 Degrees / Regular Flex
NEW Callaway Elyte Triple Diamond Driver / 10.5 Degrees / Regular Flex
This is a Brand New Callaway Elyte Triple Diamond Driver. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELDR033024 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte Triple Diamond |
| Original Manufacturers RRP: | £599.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Blue 60g 5.5 |
| Measured Length: | 45.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | True Temper Icon Standard |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Original: $696.08
-65%$696.08
$243.63Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New Callaway Elyte Triple Diamond Driver. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELDR033024 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte Triple Diamond |
| Original Manufacturers RRP: | £599.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Blue 60g 5.5 |
| Measured Length: | 45.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | True Temper Icon Standard |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |























