NEW Cobra LTDx 6 Iron / 23.5 Degrees / A Flex
This is a Brand New Cobra LTDx 6 Iron. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COLTSI642524 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | LTDx |
| Original Manufacturers RRP: | £128.42 |
| Club Number: | 6 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 23.5 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | PGI 65 A |
| Measured Length: | 37.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









NEW Cobra LTDx 6 Iron / 23.5 Degrees / A Flex
NEW Cobra LTDx 6 Iron / 23.5 Degrees / A Flex
This is a Brand New Cobra LTDx 6 Iron. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COLTSI642524 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | LTDx |
| Original Manufacturers RRP: | £128.42 |
| Club Number: | 6 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 23.5 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | PGI 65 A |
| Measured Length: | 37.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Original: $147.53
-65%$147.53
$51.64Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New Cobra LTDx 6 Iron. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COLTSI642524 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | LTDx |
| Original Manufacturers RRP: | £128.42 |
| Club Number: | 6 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 23.5 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | PGI 65 A |
| Measured Length: | 37.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |






















