NEW Titleist TSR 3 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Stiff Flex
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this Brand New Titleist TSR 3 3 Wood. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TITSFA657050 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | TSR 3 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X HZRDUS Gen 4 6.0 70g |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
About the Model
The Titleist TSR3 fairway wood offers speed and precision control. Designed with a lower, deeper center of gravity, with an improved 5-position SureFit adjustable CG track system to find your perfect setup.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










NEW Titleist TSR 3 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Stiff Flex
NEW Titleist TSR 3 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Stiff Flex
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this Brand New Titleist TSR 3 3 Wood. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TITSFA657050 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | TSR 3 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X HZRDUS Gen 4 6.0 70g |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
About the Model
The Titleist TSR3 fairway wood offers speed and precision control. Designed with a lower, deeper center of gravity, with an improved 5-position SureFit adjustable CG track system to find your perfect setup.
Original: $347.37
-65%$347.37
$121.58Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this Brand New Titleist TSR 3 3 Wood. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TITSFA657050 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | TSR 3 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X HZRDUS Gen 4 6.0 70g |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
About the Model
The Titleist TSR3 fairway wood offers speed and precision control. Designed with a lower, deeper center of gravity, with an improved 5-position SureFit adjustable CG track system to find your perfect setup.
























