Used Adams Blue 2015 7 Iron / Regular Flex
This second hand Adams Blue 2015 7 Iron has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | ADBLSI516561 |
| Brand: | Adams |
| Model: | Blue 2015 |
| Club Number: | 7 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Adams Aldila Blue 55g |
| Measured Length: | 37.0 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Adams Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used Adams Blue 2015 7 Iron / Regular Flex
Used Adams Blue 2015 7 Iron / Regular Flex
This second hand Adams Blue 2015 7 Iron has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | ADBLSI516561 |
| Brand: | Adams |
| Model: | Blue 2015 |
| Club Number: | 7 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Adams Aldila Blue 55g |
| Measured Length: | 37.0 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Adams Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Original: $68.40
-65%$68.40
$23.94Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Adams Blue 2015 7 Iron has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | ADBLSI516561 |
| Brand: | Adams |
| Model: | Blue 2015 |
| Club Number: | 7 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Adams Aldila Blue 55g |
| Measured Length: | 37.0 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Adams Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |






















