Used Callaway Edge 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Ladies Flex
This second hand Callaway Edge 3 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAEDFA075958 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Edge |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | W Flex (Ladies Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Callaway Edge 55 W |
| Measured Length: | 42.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Callaway |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
| OTHER DETAILS | |
| See picture of bag rub mark | |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used Callaway Edge 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Ladies Flex
Used Callaway Edge 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Ladies Flex
This second hand Callaway Edge 3 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAEDFA075958 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Edge |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | W Flex (Ladies Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Callaway Edge 55 W |
| Measured Length: | 42.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Callaway |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
| OTHER DETAILS | |
| See picture of bag rub mark | |
Original: $143.51
-65%$143.51
$50.23Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Callaway Edge 3 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAEDFA075958 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Edge |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | W Flex (Ladies Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Callaway Edge 55 W |
| Measured Length: | 42.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Callaway |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
| OTHER DETAILS | |
| See picture of bag rub mark | |
























