Used Callaway Steelhead XR 3 Hybrid / 19 Degrees / Regular Flex
This second hand Callaway Steelhead XR 3 Hybrid has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CASTHY971534 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Steelhead XR |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Ozik Program F15 55 A |
| Measured Length: | 40.00 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet Jumbo |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Callaway Steelhead XR 3 Hybrid / 19 Degrees / Regular Flex
Used Callaway Steelhead XR 3 Hybrid / 19 Degrees / Regular Flex
This second hand Callaway Steelhead XR 3 Hybrid has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CASTHY971534 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Steelhead XR |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Ozik Program F15 55 A |
| Measured Length: | 40.00 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet Jumbo |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Original: $128.75
-65%$128.75
$45.06Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Callaway Steelhead XR 3 Hybrid has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CASTHY971534 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Steelhead XR |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Ozik Program F15 55 A |
| Measured Length: | 40.00 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet Jumbo |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |






















