Used Callaway XR 3 Hybrid / 19 Degrees / Stiff Flex
This second hand Callaway XR 3 Hybrid has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAXRHY586779 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | XR |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19.0 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X San Diego 6.0 58g |
| Measured Length: | 40.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC Standard Align |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
| OTHER DETAILS | |
| See picture of bag rub mark | |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Callaway XR 3 Hybrid / 19 Degrees / Stiff Flex
Used Callaway XR 3 Hybrid / 19 Degrees / Stiff Flex
This second hand Callaway XR 3 Hybrid has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAXRHY586779 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | XR |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19.0 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X San Diego 6.0 58g |
| Measured Length: | 40.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC Standard Align |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
| OTHER DETAILS | |
| See picture of bag rub mark | |
Original: $119.37
-65%$119.37
$41.78Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Callaway XR 3 Hybrid has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAXRHY586779 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | XR |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19.0 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X San Diego 6.0 58g |
| Measured Length: | 40.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC Standard Align |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
| OTHER DETAILS | |
| See picture of bag rub mark | |






















