Used Cleveland Tour Action Reg. 588W Pitching Wedge / 49.0 Degrees / Wedge Flex
This second hand Cleveland Tour Action Reg. 588W Pitching Wedge has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CLTOWE065405 |
| Brand: | Cleveland |
| Model: | Tour Action Reg. 588W |
| Club Number: | Pitching Wedge |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | Other Degrees |
| Shaft Flex: | Wedge (Regular Flex) |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Dynamic Gold |
| Measured Length: | 35.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Used Cleveland Tour Action Reg. 588W Pitching Wedge / 49.0 Degrees / Wedge Flex
Used Cleveland Tour Action Reg. 588W Pitching Wedge / 49.0 Degrees / Wedge Flex
This second hand Cleveland Tour Action Reg. 588W Pitching Wedge has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CLTOWE065405 |
| Brand: | Cleveland |
| Model: | Tour Action Reg. 588W |
| Club Number: | Pitching Wedge |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | Other Degrees |
| Shaft Flex: | Wedge (Regular Flex) |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Dynamic Gold |
| Measured Length: | 35.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Cleveland Tour Action Reg. 588W Pitching Wedge has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CLTOWE065405 |
| Brand: | Cleveland |
| Model: | Tour Action Reg. 588W |
| Club Number: | Pitching Wedge |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | Other Degrees |
| Shaft Flex: | Wedge (Regular Flex) |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Dynamic Gold |
| Measured Length: | 35.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |






















