Used Cobra AMP Cell Blue 3 Fairway Wood / Regular Flex
This second hand Cobra AMP Cell Blue 3 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COAMFA183208 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | AMP Cell Blue |
| Original Manufacturers RRP: | £189.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Fujikura Fuel 57g R |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Cobra Lamkin R.E.L Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Cobra AMP Cell Blue 3 Fairway Wood / Regular Flex
Used Cobra AMP Cell Blue 3 Fairway Wood / Regular Flex
This second hand Cobra AMP Cell Blue 3 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COAMFA183208 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | AMP Cell Blue |
| Original Manufacturers RRP: | £189.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Fujikura Fuel 57g R |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Cobra Lamkin R.E.L Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Cobra AMP Cell Blue 3 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COAMFA183208 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | AMP Cell Blue |
| Original Manufacturers RRP: | £189.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Fujikura Fuel 57g R |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Cobra Lamkin R.E.L Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























