Used Cobra Snakebite 2023 Sand Wedge / 56.0 Degrees / X-Stiff Flex / Left-Handed
This second hand Cobra Snakebite 2023 Chrome Sand Wedge has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COSNWE201305 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | Snakebite 2023 Chrome |
| Original Manufacturers RRP: | £129.00 |
| Club Number: | Sand Wedge |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 56.0 Degrees |
| Bounce: | 10 |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X LS 125g 6.5 |
| Measured Length: | 35.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
About the Model
The SNAKEBITE Wedge features our most aggressive grooves to date designed to maximize spin, while a versatile notch design delivers versatile shot-making around the greens.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Used Cobra Snakebite 2023 Sand Wedge / 56.0 Degrees / X-Stiff Flex / Left-Handed
Used Cobra Snakebite 2023 Sand Wedge / 56.0 Degrees / X-Stiff Flex / Left-Handed
This second hand Cobra Snakebite 2023 Chrome Sand Wedge has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COSNWE201305 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | Snakebite 2023 Chrome |
| Original Manufacturers RRP: | £129.00 |
| Club Number: | Sand Wedge |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 56.0 Degrees |
| Bounce: | 10 |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X LS 125g 6.5 |
| Measured Length: | 35.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
About the Model
The SNAKEBITE Wedge features our most aggressive grooves to date designed to maximize spin, while a versatile notch design delivers versatile shot-making around the greens.
Original: $128.75
-65%$128.75
$45.06Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Cobra Snakebite 2023 Chrome Sand Wedge has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COSNWE201305 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | Snakebite 2023 Chrome |
| Original Manufacturers RRP: | £129.00 |
| Club Number: | Sand Wedge |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 56.0 Degrees |
| Bounce: | 10 |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X LS 125g 6.5 |
| Measured Length: | 35.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
About the Model
The SNAKEBITE Wedge features our most aggressive grooves to date designed to maximize spin, while a versatile notch design delivers versatile shot-making around the greens.






















