Used Mizuno JPX 800 HD 6 Iron / 28.0 Degrees / Soft Regular Flex
This second hand Mizuno JPX 800 HD 6 Iron has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIJPSI698321 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | JPX 800 HD |
| Club Number: | 6 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 28.0 Degrees |
| Shaft Flex: | Soft Regular Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Orochi 60g RL |
| Measured Length: | 37.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Mizuno Golf Pride |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used Mizuno JPX 800 HD 6 Iron / 28.0 Degrees / Soft Regular Flex
Used Mizuno JPX 800 HD 6 Iron / 28.0 Degrees / Soft Regular Flex
This second hand Mizuno JPX 800 HD 6 Iron has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIJPSI698321 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | JPX 800 HD |
| Club Number: | 6 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 28.0 Degrees |
| Shaft Flex: | Soft Regular Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Orochi 60g RL |
| Measured Length: | 37.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Mizuno Golf Pride |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Original: $119.37
-65%$119.37
$41.78Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Mizuno JPX 800 HD 6 Iron has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIJPSI698321 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | JPX 800 HD |
| Club Number: | 6 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 28.0 Degrees |
| Shaft Flex: | Soft Regular Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Orochi 60g RL |
| Measured Length: | 37.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Mizuno Golf Pride |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |






















