Used Nike SQ Machspeed 3 Hybrid / 21 Degrees / Regular Flex
This second hand Nike SQ Machspeed 3 Hybrid has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | NISQHY033740 |
| Brand: | Nike |
| Model: | SQ Machspeed |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 21 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Nike UST AXIV CORE 70g |
| Measured Length: | 40.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Nike |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used Nike SQ Machspeed 3 Hybrid / 21 Degrees / Regular Flex
Used Nike SQ Machspeed 3 Hybrid / 21 Degrees / Regular Flex
This second hand Nike SQ Machspeed 3 Hybrid has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | NISQHY033740 |
| Brand: | Nike |
| Model: | SQ Machspeed |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 21 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Nike UST AXIV CORE 70g |
| Measured Length: | 40.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Nike |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Original: $111.32
-65%$111.32
$38.96Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Nike SQ Machspeed 3 Hybrid has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | NISQHY033740 |
| Brand: | Nike |
| Model: | SQ Machspeed |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 21 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Nike UST AXIV CORE 70g |
| Measured Length: | 40.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Nike |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |






















