Used Ping G10 5 Fairway Wood / 18.5 Degrees / Stiff Flex
This second hand Ping G10 5 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PIG1FA080073 |
| Brand: | Ping |
| Model: | G10 |
| Club Number: | 5 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 18.5 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Proforce V2 76g S |
| Measured Length: | 42.00 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin Crossline Midsize |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used Ping G10 5 Fairway Wood / 18.5 Degrees / Stiff Flex
Used Ping G10 5 Fairway Wood / 18.5 Degrees / Stiff Flex
This second hand Ping G10 5 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PIG1FA080073 |
| Brand: | Ping |
| Model: | G10 |
| Club Number: | 5 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 18.5 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Proforce V2 76g S |
| Measured Length: | 42.00 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin Crossline Midsize |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Original: $93.88
-65%$93.88
$32.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Ping G10 5 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PIG1FA080073 |
| Brand: | Ping |
| Model: | G10 |
| Club Number: | 5 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 18.5 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Proforce V2 76g S |
| Measured Length: | 42.00 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin Crossline Midsize |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |






















