Used Project X Denali 5.5 60g Rescue / Hy / Utility / Regular / Callaway Gen3
This second hand Project X Denali 5.5 60g Rescue / Hybrid / Utility Hybrid Shaft has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRDECL665296 |
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali 5.5 60g |
| Club Number: | Rescue / Hybrid / Utility |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Measured Length: | 38.50 |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | Callaway Gen 3 (Hybrid) This shaft is fitted with an adapter that is compatible with the following models: Epic Flash, Epic Flash Star, Paradym, Paradym Ai Smoke, Paradym X, Elyte X, Elyte. |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Used Project X Denali 5.5 60g Rescue / Hy / Utility / Regular / Callaway Gen3
Used Project X Denali 5.5 60g Rescue / Hy / Utility / Regular / Callaway Gen3
This second hand Project X Denali 5.5 60g Rescue / Hybrid / Utility Hybrid Shaft has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRDECL665296 |
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali 5.5 60g |
| Club Number: | Rescue / Hybrid / Utility |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Measured Length: | 38.50 |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | Callaway Gen 3 (Hybrid) This shaft is fitted with an adapter that is compatible with the following models: Epic Flash, Epic Flash Star, Paradym, Paradym Ai Smoke, Paradym X, Elyte X, Elyte. |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Project X Denali 5.5 60g Rescue / Hybrid / Utility Hybrid Shaft has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRDECL665296 |
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali 5.5 60g |
| Club Number: | Rescue / Hybrid / Utility |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Measured Length: | 38.50 |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | Callaway Gen 3 (Hybrid) This shaft is fitted with an adapter that is compatible with the following models: Epic Flash, Epic Flash Star, Paradym, Paradym Ai Smoke, Paradym X, Elyte X, Elyte. |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |






















