Used Project X Denali Black 60g 6.0 Driver Shaft / Stiff Flex / Wilson Adapter
This second hand Project X Denali Black 60g 6.0 Driver Shaft has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRDECL110585 |
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Black 60g 6.0 |
| Club Number: | Driver |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Measured Length: | 44.50 |
| Grip Details: | TaylorMade Lamkin Crossline 360 |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
| OTHER DETAILS | |
| Wilson Adapter | |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Used Project X Denali Black 60g 6.0 Driver Shaft / Stiff Flex / Wilson Adapter
Used Project X Denali Black 60g 6.0 Driver Shaft / Stiff Flex / Wilson Adapter
This second hand Project X Denali Black 60g 6.0 Driver Shaft has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRDECL110585 |
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Black 60g 6.0 |
| Club Number: | Driver |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Measured Length: | 44.50 |
| Grip Details: | TaylorMade Lamkin Crossline 360 |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
| OTHER DETAILS | |
| Wilson Adapter | |
Original: $147.53
-65%$147.53
$51.64Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Project X Denali Black 60g 6.0 Driver Shaft has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRDECL110585 |
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Black 60g 6.0 |
| Club Number: | Driver |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Measured Length: | 44.50 |
| Grip Details: | TaylorMade Lamkin Crossline 360 |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
| OTHER DETAILS | |
| Wilson Adapter | |






















