Used Project X Denali Red 5.0 50g Fairway Shaft / A Flex /Cobra DS Adapt / FW Ad
This second hand Project X Denali Red 5.0 50g Fairway Wood Shaft has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRDECL132734 |
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Red 5.0 50g |
| Club Number: | Fairway Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Measured Length: | 42.50 |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | Cobra DS Adapt Driver/Fairway This shaft is fitted with an adapter that is compatible with the following models: DS Adapt LS, DS Adapt Max D, DS Adapt Max K, DS Adapt X, DS Adapt LS, DS Adapt Max, DS Adapt Max Women's, DS Adapt X. |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Used Project X Denali Red 5.0 50g Fairway Shaft / A Flex /Cobra DS Adapt / FW Ad
Used Project X Denali Red 5.0 50g Fairway Shaft / A Flex /Cobra DS Adapt / FW Ad
This second hand Project X Denali Red 5.0 50g Fairway Wood Shaft has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRDECL132734 |
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Red 5.0 50g |
| Club Number: | Fairway Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Measured Length: | 42.50 |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | Cobra DS Adapt Driver/Fairway This shaft is fitted with an adapter that is compatible with the following models: DS Adapt LS, DS Adapt Max D, DS Adapt Max K, DS Adapt X, DS Adapt LS, DS Adapt Max, DS Adapt Max Women's, DS Adapt X. |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Project X Denali Red 5.0 50g Fairway Wood Shaft has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRDECL132734 |
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Red 5.0 50g |
| Club Number: | Fairway Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Measured Length: | 42.50 |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | Cobra DS Adapt Driver/Fairway This shaft is fitted with an adapter that is compatible with the following models: DS Adapt LS, DS Adapt Max D, DS Adapt Max K, DS Adapt X, DS Adapt LS, DS Adapt Max, DS Adapt Max Women's, DS Adapt X. |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |






















