Used Project X HZRDUS RDX Smoke Red 5.0 50g Driver Shaft / Soft Regular Flex
This second hand Project X HZRDUS RDX Smoke Red 5.0 50g Driver Shaft has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRHZCL253024 |
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS RDX Smoke Red 5.0 50g |
| Club Number: | Driver |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Soft Regular Flex (Senior Flex) |
| Measured Length: | 44.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Playing Length: | 45.25 |
| Grip Details: | Iomic |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | Srixon This shaft is fitted with an adapter that is compatible with the following models: Z 355, Z 545, Z 565, Z 745, Z 765, Z 785, Z Star, ZX5, ZX7. |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Used Project X HZRDUS RDX Smoke Red 5.0 50g Driver Shaft / Soft Regular Flex
Used Project X HZRDUS RDX Smoke Red 5.0 50g Driver Shaft / Soft Regular Flex
This second hand Project X HZRDUS RDX Smoke Red 5.0 50g Driver Shaft has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRHZCL253024 |
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS RDX Smoke Red 5.0 50g |
| Club Number: | Driver |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Soft Regular Flex (Senior Flex) |
| Measured Length: | 44.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Playing Length: | 45.25 |
| Grip Details: | Iomic |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | Srixon This shaft is fitted with an adapter that is compatible with the following models: Z 355, Z 545, Z 565, Z 745, Z 765, Z 785, Z Star, ZX5, ZX7. |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Project X HZRDUS RDX Smoke Red 5.0 50g Driver Shaft has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PRHZCL253024 |
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS RDX Smoke Red 5.0 50g |
| Club Number: | Driver |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Soft Regular Flex (Senior Flex) |
| Measured Length: | 44.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Playing Length: | 45.25 |
| Grip Details: | Iomic |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | Srixon This shaft is fitted with an adapter that is compatible with the following models: Z 355, Z 545, Z 565, Z 745, Z 765, Z 785, Z Star, ZX5, ZX7. |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |






















