Used Titleist GT2 3 HL Fairway Wood / 16.5 Degrees / X-Stiff Flex
This second hand Titleist GT2 3 Wood HL has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTFA587034 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT2 |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 3 Wood HL |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 16.5 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 HZRDUS Gen 5 6.5 70g |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride BCT |
| Head Cover: | Yes |
| Details: | HZRDUS Gen 5 6.5 70g |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Titleist GT2 3 HL Fairway Wood / 16.5 Degrees / X-Stiff Flex
Used Titleist GT2 3 HL Fairway Wood / 16.5 Degrees / X-Stiff Flex
This second hand Titleist GT2 3 Wood HL has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTFA587034 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT2 |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 3 Wood HL |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 16.5 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 HZRDUS Gen 5 6.5 70g |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride BCT |
| Head Cover: | Yes |
| Details: | HZRDUS Gen 5 6.5 70g |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Original: $468.08
-65%$468.08
$163.83Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Titleist GT2 3 Wood HL has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTFA587034 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT2 |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 3 Wood HL |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 16.5 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 HZRDUS Gen 5 6.5 70g |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride BCT |
| Head Cover: | Yes |
| Details: | HZRDUS Gen 5 6.5 70g |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























